Programy dofinansowania do in vitro

Wyszukaj lokalizację

Lublin

Refundacja in vitro - Lublin

„Dofinansowanie do programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Lublin” w latach 2023-2025.

Wysokość dofinansowania do in vitro w Lublinie

W ramach miejskiego programu „Dofinansowanie do programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Lublin” realizowanego w latach 2023-2025, zakwalifikowana para może uzyskać dofinansowanie do 5000 zł do jednej procedury in vitro, ale nie więcej niż 80% kosztów całej procedury. Program zakłada możliwość dofinansowania do maksymalnie 2 procedur zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego.

Jak skorzystać z dofinansowania w Klinice Bocian w Lublinie?

Mieszkańcy Lublina, którzy chcą skorzystać z dofinansowania do in vitro w ramach samorządowego programu, mogą zgłaszać się do Kliniki Bocian w Lublinie, mieszczącej się przy ul. Relaksowej 26. W przypadku pytań pary mogą kontaktować się z kliniką telefonicznie: +48 81 475 76 80 lub mailowo: kontakt@klinikabocian.pl.

Refundacja in vitro Lublin – kwalifikacja par

Do Programu zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, które spełniają następujące warunki:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25-40 lat (wg rocznika urodzenia) i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej ma szanse na wyindukowanie mnogiego jajeczkowania (AMH powyżej 0,7 ng/ml i co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku);
  • osoby aplikujące do programu (kobieta i mężczyzna) muszą mieszkać na terenie Lublina od co najmniej 12 miesięcy do chwili aplikowania do programu;
  • pary płacące podatki na terenie Gminy Lublin (zarówno kobieta jak i mężczyzna);
  • pary lub kobiety ze schorzeniem wymagającym leczenia gonadotoksycznego;
  • pary zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i warunkami ustawy o leczeniu niepłodności.