In Vitro Łódź - Klinika kompleksowego leczenia niepłodności

Klinika Bocian w Łodzi to ośrodek leczenia niepłodności znajdujący się w centrum Polski, który specjalizuje się w leczeniu pacjentów za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz komfortowe gabinety i sale zabiegowe. Pacjenci, którzy chcą spełnić swoje marzenia o rodzicielstwie znajdują się pod opieką wykwalifikowanych ginekologów oraz przyjaznych położnych.

Dr n. med. Grzegorz Mrugacz

Dyrektor medyczny Klinik Bocian wyjaśnia na czym polega procedura zapłodnienia pozaustrojowego i jaka jest cena in vitro.

In Vitro Łódź - Klinika kompleksowego leczenia niepłodności

Pacjenci chcący przystąpić do procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro muszą zostać zakwalifikowani przez specjalistę ds. leczenia niepłodności, który podczas wizyty przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, analizuje dotychczasowe wyniki badań danej pary, a także zleca wykonanie niezbędnej diagnostyki. Po zapoznaniu się z wynikami decyduje o tym czy pacjenci mogą już rozpocząć procedurę in vitro. Klinika leczenia niepłodności w Łodzi zapewnia dostęp do profesjonalnych badań na miejscu, które mają na celu zweryfikować płodność mężczyzn i kobiet.

Zapłodnienie in vitro Łódź – etapy:

Zapłodnienie in vitro Łódź – etapy:

 • 1
  Stymulacja hormonalna, która pozwala uzyskać większą liczbę komórek jajowych.
 • 2
  Monitoring stymulacji sprawdzający wzrost pęcherzyków.
 • 3
  Punkcja jajników, czyli pobranie komórek jajowych.
 • 4
  Zapłodnienie in vitro wcześniej przygotowanym nasieniem i hodowla zarodków.
 • 5
  Transfer zarodków do jamy macicy.

Szczegółowe terminy wizyt w Klinice Bocian w Łodzi są ustalane na bieżąco z pacjentami. Placówka umożliwia skorzystanie z dodatkowych metod wspierających zapłodnienia in vitro takich jak:

 • EmbryoGlue®.
 • EmbryoScop,
 • aktywacja oocytów,
 • badania genetyczne zarodków - PGS i PGD,
 • wizualizacja wrzeciona kariokinetycznego,
 • nacięcie otoczki zarodka.

Klinika in vitro w Łodzi prowadzi program dawstwa gamet z którego mogą skorzystać pacjenci planujący zapłodnienie pozaustrojowe.

Więcej informacji

Cena in vitro w Łodzi

Całkowita cena in vitro zależy od liczby wymaganych badań, rodzaju i ilość leków, indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjentów oraz od tego czy zastosowano dodatkowe procedury, takie jak np. mrożenie zarodków. Na ostateczną cenę leczenia wpływa też możliwość skorzystania z niektórych leków refundowanych przez NFZ.

  Więcej informacji

  Łódź in vitro - dojazd do Kliniki Bocian

  Klinika Bocian w Łodzi jest zlokalizowana w centrum miasta przy najbardziej znanej i reprezentacyjnej ulicy w Łodzi - Piotrkowskiej. Mieści się na pierwszym piętrze nowoczesnego kompleksu HI Piotrkowska położonym przy Dworcu Tramwajowym Centrum. Do kliniki wchodzi się od strony alei Adama Mickiewicza. Do placówki można dojechać zarówno komunikacją miejską, jak i własnym samochodem. Dojazd samochodem do dworca kolejowego Łódź Fabryczna zajmuje ok. 5 minut a do Portu Lotniczego Łódź – ok. 15 minut.

  ul. Piotrkowska 157a
  90-440 Łódź
  +48 42 620 00 20 lodz@klinikabocian.pl

  icon bus

  Autobusy

  Piotrkowska Centrum

  - Linie 57, 72A, 80, 83

  icon bus

  Tramwaje

  Piotrkowska Centrum

  - Linie 10B, 12B, 3A, 3B, 8A, 8B

  icon zoom

  Specjalistyczna wiedza

  Badania genetyczne Łódź
  Badania genetyczne Łódź

  W ramach diagnostyki niepłodności lekarze kliniki w Łodzi mogą zalecić parze różnego rodzaju badania genetyczne. Zazwyczaj są to: badania kariotypu, AZF, CFTR, MTHFR, czynnika V Leiden.

  Czytaj dalej

  Klinika leczenia niepłodności Łódź
  Klinika leczenia niepłodności Łódź

  Klinika w Łódź to nowoczesna placówka z doświadczoną kadrą lekarzy i embriologów, zajmująca się kompleksowo diagnostyką i leczeniem niepłodności m.in. za pomocą inseminacji (IUI) oraz in vitro.

  Czytaj dalej

  Inseminacja Łódź
  Inseminacja Łódź

  Wskazaniami do wykonania inseminacji domacicznej (IUI) w klinice w Łodzi są m.in. niska jakość nasienia, nieprawidłowości anatomiczne, zaburzenia owulacji, wczesne stadium endometriozy.

  Czytaj dalej

  Badanie nasienia Łódź
  Badanie nasienia Łódź

  Płodność mężczyzn można zweryfikować wykonując badanie nasienia. Nowoczesne laboratorium w Łodzi sprawdza liczebność plemników, ich żywotność, ruchliwość, a także morfologię, czyli budowę.

  Czytaj dalej

  Prowadzenie ciąży Łódź
  Prowadzenie ciąży Łódź

  Klinika Bocian w Łodzi zapewnia kobietom spodziewającym się dziecka najlepszą opiekę specjalistów ginekologii i położnictwa w Polsce. Nasi lekarze dysponują dużą wiedzą z zakresu prowadzenia ciąży.

  Czytaj dalej

  Ginekologia Łódź
  Ginekologia Łódź

  Klinika Bocian w Łodzi to nowoczesny ośrodek w centrum Polski zajmujący się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz ginekologią i położnictwem. W placówce podchodzimy do każdej pacjentki bardzo indywidualnie.

  Czytaj dalej

  Często zadawane pytania

  Częste pytania

  • 1

   Jakie są szanse na powodzenie in vitro?

   Skuteczność in vitro zależy od wielu czynników, między innymi od wieku kobiety, jakości nasienia partnera, stanu zdrowia pacjentów, a także przyczyny niepłodności. Czytaj dalej

  • 2

   Czy in vitro może udać się za pierwszym razem?

   Niektórym pacjentom udaje się uzyskać ciążę już po pierwszej procedurze in vitro. Inni natomiast potrzebują dwóch, trzech lub więcej transferów, by mogło dojść do narodzin dziecka. Czytaj dalej

  • 3

   Jakie badania należy wykonać przed in vitro?

   Przed zabiegiem in vitro para musi mieć wykonane badania wirusologiczne w kierunku HIV, VDRL, wirusowego zapalenia wątroby, a także określoną grupę krwi. Czytaj dalej

  • 4

   Jak uzyskać dofinansowanie do in vitro?

   Niektóre miasta i województwa pomagają swoim mieszkańcom w walce o upragnione dziecko i wprowadziły samorządowe programy dofinansowania do leczenia niepłodności za pomocą in vitro. Czytaj dalej