Inseminacja Szczecin - najprostsza metoda wspomaganego rozrodu

Klinika Bocian w Szczecinie pomaga kobietom i mężczyznom zmagającym się z niepłodnością. Przygotowujemy pary do przeprowadzenia procedur wspomaganego rozrodu, zarówno inseminacji domacicznej (IUI), jak również in vitro. Zabieg inseminacji polega na wprowadzeniu odpowiednio przygotowanego nasienia do jamy macicy. Wykorzystywany jest do tego cienki cewnik tzw. kateter. Jest to zabieg bezbolesny, który nie wymaga znieczulenia.

Jesteśmy po to, by odpowiedzieć na Twoje pytania

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Przebieg inseminacji

Klinika leczenia niepłodności zapewnia pacjentom sprawny przebieg terapii, dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym, jak również doświadczonym zespołem.

Procedura inseminacji przeprowadzana jest w kilku etapach:

1. Stymulacja hormonalna owulacji

2. Monitoring przebiegu owulacji

3. Preparatyka nasienia

4. Wprowadzenie plemników do jamy macicy

Inseminacja Szczecin - wskazania do procedury

Inseminacja domaciczna to procedura medyczna zalecana parom bezskutecznie starającym się o dziecko, u których dotychczas stosowane metody leczenia, w postaci leków i zabiegów, nie przyniosły oczekiwanego efektu. Wskazaniami do wykonania IUI są:

  • niska jakość nasienia,
  • zaburzenia ejakulacji,
  • nieprawidłowości natury anatomicznej,
  • zaburzenia owulacji,
  • endometrioza we wczesnym stadium.

Inseminacja może być również wykonywana zanim para zdecyduje się na bardziej skomplikowaną metodę in vitro.

Inseminacja Szczecin - cena

Cena inseminacji w Klinice Bocian w Szczecinie wynosi 1 050 zł. Obejmuje ona zarówno preparatykę nasienia przez diagnostów laboratoryjnych oraz przeniesienie przez lekarza wyselekcjonowanych plemników do jamy macicy.

Kontakt i dojazd do Kliniki Bocian w Szczecinie

Klinika Bocian w Szczecinie położona jest w centrum miasta na ósmym piętrze budynku Posejdon. Łatwo można tu dojechać transportem publicznym, jak i własnym samochodem. Dworzec PKP Szczecin Główny znajduje się około 1 kilometra od placówki, natomiast odległość do najbliższego lotniska Szczecin-Goleniów to 46 km. W sprawie inseminacji domacicznej (IUI) i umówienia wizyty można kontaktować się z kliniką telefonicznie.

icon bus

Autobusy

Przystanek Brama Portowa

- Linie 12, 61, 62, 75, 87, 807, A, B, C, G, H

icon bus

Tramwaje

Przystanek Brama Portowa

- Linie 1, 7, 8, 9, 10

icon parking

Parking

Posejdon (płatny) – na parking wjeżdża się od ul. Partyzantów (poziom-1)

Miejski (płatny) Do Kliniki Bocian należy wejść klatką C od strony ul. Kaszubskiej i windą wjechać na 8 piętro.

Plac Brama Portowa 1, 71-225 Szczecin

Plac Brama Portowa 1
71-225 Szczecin

Specjalistyczna wiedza

Specjalistyczna wiedza

Klinika leczenia niepłodności Szczecin

Klinika w Szczecinie to nowoczesna placówka z doświadczoną kadrą lekarzy i embriologów, zajmująca się kompleksowo diagnostyką i leczeniem niepłodności m.in. za pomocą inseminacji (IUI) oraz in vitro.

Czytaj dalej

Histeroskopia Szczecin

Histeroskopia należy do endoskopowych metod diagnostycznych i operacyjnych wykorzystywanych zwłaszcza w leczeniu niepłodności. W klinice w Szczecinie wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Czytaj dalej

Badanie nasienia Szczecin

Płodność mężczyzn można zweryfikować wykonując badanie nasienia. Nowoczesne laboratorium w Szczecinie sprawdza liczebność plemników, ich żywotność, ruchliwość, a także morfologię, czyli budowę.

Czytaj dalej

Badania genetyczne Szczecin

W ramach diagnostyki niepłodności lekarze kliniki w Szczecinie mogą zalecić parze różnego rodzaju badania genetyczne. Zazwyczaj są to: badania kariotypu, AZF, CFTR, MTHFR, czynnika V Leiden.

Czytaj dalej

In vitro Szczecin

W klinice w Szczecinie para przed in vitro jest szczegółowo diagnozowana. Lekarze uważnie prowadzą całą stymulację hormonalną kobiety, poprzedzającą zabieg punkcji, hodowli i transferu zarodków.

Czytaj dalej

Często zadawane pytania

FAQ: Jak się przygotować do inseminacji?

Jak się przygotować do inseminacji?

Inseminacja domaciczna (IUI) wymaga od pacjentów wykonania wcześniej określonych badań zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Lekarz może zalecić także przyjmowanie leków do stymulacji. Czytaj dalej

FAQ: Czy inseminacja może zastąpić in vitro?

Czy inseminacja może zastąpić in vitro?

Inseminacja nie jest wykonywana w zastępstwie in vitro. Wybór określonej metody zależy od sytuacji zdrowotnej pacjentów i konkretnych wskazań medycznych. Czytaj dalej

FAQ: Jakie są rodzaje inseminacji?

Jakie są rodzaje inseminacji?

Zazwyczaj w klinikach leczenia niepłodności wykonywana jest inseminacja domaciczna. Może być przeprowadzona zarówno nasieniem partnera, jak i nasieniem dawcy. Czytaj dalej

FAQ: Czy ciążą po inseminacji jest ciążą podwyższonego ryzyka?

Czy ciążą po inseminacji jest ciążą podwyższonego ryzyka?

Sama metoda zapłodnienia nie wpływa na rozwój ciąży i jej przebieg. Istotne natomiast są przyczyny niepłodności, to one mogą powodować potencjalne zagrożenia, a nie inseminacja. Czytaj dalej