BADANIE NASIENIA ŁÓDŹ – MĘSKA DIAGNOSTYKA PŁODNOŚCI BADANIE NASIENIA ŁÓDŹ – MĘSKA DIAGNOSTYKA PŁODNOŚCI

Klinika Bocian w Łodzi to miejsce, gdzie pacjenci mogą wykonać profesjonalną i dokładną diagnostykę w kierunku niepłodności. Ośrodek specjalizuje się w wykonywaniu badań nasienia u mężczyzn, którzy chcą zbadać profilaktycznie swoją płodność lub mają długotrwałe problemy z poczęciem dziecka. Placówka posiada nowoczesny sprzęt laboratoryjny oraz doświadczonych diagnostów analizujących wyniki badań.

Badanie plemników Łódź

Klinika leczenia niepłodności w Łodzi posiada wykwalifikowanych specjalistów ginekologii oraz andrologów zajmujących się leczeniem problemów męskiego układu rozrodczego. Klinika jest wyposażona w intymny pokój, gdzie mężczyźni mogą oddać nasienie do badania, które niezwłocznie trafia do analizy do nowoczesnego laboratorium. Wynik jest możliwy do odebrania po około 3 godzinach, także w formie on-line za pomocą Panelu Pacjenta.

Aby odpowiednio przygotować się do badania nasienia mężczyzna musi spełnić kilka ważnych warunków:

Zrezygnować ze współżycia seksualnego przed 3-5 dni. semenAnalysis_3
Unikać picia alkoholu oraz spożywania innych używek. semenAnalysis_1
Nie wykonywać badania podczas antybiotykoterapii. semenAnalysis_2

Badanie płodności mężczyzn Łódź

W czasie badania diagnosta analizuje ogólną liczbę plemników, a także ich koncentrację w 1 ml próbki ejakulatu. Co więcej nasienie sprawdza się też pod kątem:

 • odsetka żywych i poruszających się plemników,
 • aglutynacji, czyli przylegania plemników do siebie,
 • morfologii plemników, która weryfikuje ich właściwą budowę w obrębie główki, wstawki i witki oraz proporcje pomiędzy prawidłowo zbudowanymi a uszkodzonymi plemnikami,

W klinice leczenia niepłodności w Łodzi można także wykonać rozszerzone badanie nasienia m.in. test HBA, badanie fragmentacji DNA plemników oraz posiew nasienia.

Badanie nasienia Łódź – cena

Badanie nasienia w Klinice Bocian w Łodzi jest wykonywane metodą CASA. Jego koszt to 180 zł. W cenę wliczone jest podstawowe badanie ejakulatu oraz morfologia plemników, czyli ich budowa.

Więcej informacji

Klinika Bocian Łódź - dojazd i zapisy

Klinika Bocian w Łodzi znajduje się w samym centrum miasta przy ul. Piotrkowskiej w nowoczesnym kompleksie HI Piotrkowska. Ośrodek mieści się na 1 piętrze przy wejściu od al. Adama Mickiewicza. Obok zlokalizowany jest Dworzec Tramwajowy Centrum. Do kliniki można dojechać komunikacją miejską oraz własnym samochodem.

ul. Piotrkowska 157a
90-440 Łódź
+48 42 620 00 20 lodz@klinikabocian.pl

icon bus

Autobusy

Piotrkowska Centrum

- Linie 57, 72A, 80, 83

icon bus

Tramwaje

Piotrkowska Centrum

- Linie 10B, 12B, 3A, 3B, 8A, 8B

icon zoom

Jesteśmy po to, by odpowiedzieć na Twoje pytania

Nie ma złych pytań, jesteśmy po to, by pomóc. Nasz specjalista chętnie z Tobą porozmawia, doradzi i wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące wizyt, badań, zabiegów, a także opowie o naszych metodach leczenia.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Z WYBRANEJ KLINIKI:

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Warszawa - Śródmieście
Phone icon +48 22 300 50 90

Specjalistyczna wiedza

Badania genetyczne Łódź
Badania genetyczne Łódź

W ramach diagnostyki niepłodności lekarze kliniki w Łodzi mogą zalecić parze różnego rodzaju badania genetyczne. Zazwyczaj są to: badania kariotypu, AZF, CFTR, MTHFR, czynnika V Leiden.

Czytaj dalej

Klinika leczenia niepłodności Łódź
Klinika leczenia niepłodności Łódź

Klinika w Łódź to nowoczesna placówka z doświadczoną kadrą lekarzy i embriologów, zajmująca się kompleksowo diagnostyką i leczeniem niepłodności m.in. za pomocą inseminacji (IUI) oraz in vitro.

Czytaj dalej

Inseminacja Łódź
Inseminacja Łódź

Wskazaniami do wykonania inseminacji domacicznej (IUI) w klinice w Łodzi są m.in. niska jakość nasienia, nieprawidłowości anatomiczne, zaburzenia owulacji, wczesne stadium endometriozy.

Czytaj dalej

In vitro Łódź
In vitro Łódź

W klinice w Łodzi para przed in vitro jest szczegółowo diagnozowana. Lekarze uważnie prowadzą całą stymulację hormonalną kobiety, poprzedzającą zabieg punkcji, hodowli i transferu zarodków.

Czytaj dalej

Prowadzenie ciąży Łódź
Prowadzenie ciąży Łódź

Klinika Bocian w Łodzi zapewnia kobietom spodziewającym się dziecka najlepszą opiekę specjalistów ginekologii i położnictwa w Polsce. Nasi lekarze dysponują dużą wiedzą z zakresu prowadzenia ciąży.

Czytaj dalej

Ginekologia Łódź
Ginekologia Łódź

Klinika Bocian w Łodzi to nowoczesny ośrodek w centrum Polski zajmujący się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz ginekologią i położnictwem. W placówce podchodzimy do każdej pacjentki bardzo indywidualnie.

Czytaj dalej

Często zadawane pytania

Częste pytania

 • 1

  Ile kosztuje badanie nasienia?

  W każdej Klinice Bocian realizowane są badania nasienia, a ich cena w zależności od miasta - Białystok, Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Lublin i w Łodzi - wynosi od 210 zł do 180 zł. Czytaj dalej

 • 2

  Czy na badanie nasienia trzeba mieć skierowanie?

  Na badanie nasienia w Klinice Bocian nie trzeba mieć skierowania od lekarza. Wcześniej należy jedynie umówić termin badania w wybranej placówce. Czytaj dalej

 • 3

  Czy posiew nasienia wykonywany jest razem z badaniem nasienia?

  Standardowe badanie nasienia nie obejmuje posiewu nasienia, które jest badaniem mikrobiologicznym i wymaga hodowli drobnoustrojów. Może być wykonane w klinice dodatkowo. Czytaj dalej

 • 4

  Co zrobić, gdy wyjdą złe wyniki badania nasienia?

  W efekcie działania różnych czynników mogą pojawić się nieprawidłowe wyniki badania nasienia. Warto skonsultować je z andrologiem, specjalistą leczenia niepłodności. Czytaj dalej

 • 5

  Czy próbkę nasienia można dowieźć do kliniki z domu?

  W wyjątkowych przypadkach materiał można dowieźć do kliniki z domu. Mężczyzna powinien wtedy zakupić w aptece sterylny pojemniczek - taki sam jak do badania moczu. Czytaj dalej

 • 6

  Gdzie można zrobić badanie nasienia?

  Badanie nasienia można przeprowadzić w klinikach leczenia niepłodności, które są odpowiednio przygotowane do tego rodzaju diagnostyki. Posiadają m.in. specjalne intymne pomieszczenie dla mężczyzn. Czytaj dalej