Klinika leczenia niepłodności Poznań
Klinika Bocian w Poznaniu, jako nowoczesny ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności, dysponuje doskonale wyposażonym laboratorium embriologicznym, salami zabiegowymi oraz komfortowymi gabinetami.
Czytaj dalejKlinika Bocian w Poznaniu jest nowoczesną placówką, w której realizowane są liczne badania diagnostyczne i zabiegi związane z leczeniem niepłodności. Tutaj także wykonywana jest histeroskopia, czyli endoskopowa metoda pozwalająca na dokładną obserwację wnętrza jamy macicy, a dodatkowo usunięcie wykrytych nieprawidłowości. Zabieg przebiega sprawnie, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.
Skontaktuj się z naszym specjalistą
Klinika leczenia niepłodności w Poznaniu dysponuje nowoczesną salą zabiegową, w której doświadczony lekarz ginekolog przeprowadza histeroskopię diagnostyczną lub operacyjną. Pacjentką opiekuje się anestezjolog, wykonujący znieczulenie ogólne oraz asystująca położna. Po wybudzeniu pacjentka pozostaje w klinice około 1-2 godzin, by odpocząć w komfortowej sali pozabiegowej. Gdy dojdzie do siebie może wrócić do domu.
Histeroskopia wykonywana jest po ustąpieniu wszelkich plamień i krwawienia miesięcznego. Zazwyczaj przeprowadza się ją między 8 a 12 dniem cyklu. Pacjentka przed zabiegiem powinna:
Wymagane jest skierowanie pacjentki na histeroskopię przez lekarza.
Cena histeroskopii diagnostycznej ze znieczuleniem w Klinice Bocian w Poznaniu wynosi 1 600 zł. Koszt histeroskopii zabiegowej w Poznaniu z opieką anestezjologiczną to 1 900 zł.
Klinika Bocian w Poznaniu mieści się w dogodnej lokalizacji w nowoczesnym biurowcu Nobel Tower. Pacjentki skierowane na histeroskopię zachęcamy do kontaktu z naszą placówką.
Przystanek Polna - Linie 239
Przystanek Rynek Jeżycki - Linie 164, 236, 246
Przystanek Polna - Linie 17, 18
Przystanek Rynek Jeżycki - Linie 17,18
Nobel Tower (płatny)
Miejski (płatny)
Sam zabieg histeroskopii trwa około 10-15 minut, wcześniej pacjentka jest przygotowywana, otrzymuje znieczulenie. Po zabiegu pozostaje natomiast w klinice około 1-2 godzin.
Jeżeli histeroskopia wykonywana była tylko w celu diagnostycznym, wówczas rekomendowane jest unikanie współżycia przez dobę, jak również do ustąpienia ewentualnego krwawienia.
Krótkie znieczulenie jest wykonywane w celu zniwelowania dolegliwości bólowych, zwłaszcza w sytuacji, kiedy przeprowadzana jest również operacja.
W dniu przeprowadzonej histeroskopii pacjentka uzyskuje informacje dotyczące przebiegu badania. Z kolei około 10 dni należy poczekać na wyniki badania histopatologicznego.