Korzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Wszystkie artykuły
Co-to-jest-histeroskopia

Histeroskopia - na czym polega badanie?

Histeroskopia jest endoskopową metodą diagnostyczno-terapeutyczną. Pozwala w małoinwazyjny sposób szczegółowo ocenić wnętrze jamy macicy, jak również usunąć nieprawidłowe zmiany w jej obrębie. Wykorzystywana jest w diagnostyce i leczeniu niepłodności, w przypadku zaburzeń miesiączkowych czy nawracających poronień.

Jak-przebiega-histeroskopia

Jak przebiega histeroskopia?

Histeroskopia wykonywana jest zazwyczaj w krótkim znieczuleniu ogólnym, tym samym pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych związanych z badaniem. Zabieg przebiega dosyć szybko, trwa około 10-15 minut.

Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-histeroskopii

Jak przygotować się do histeroskopii?

Histeroskopia wykonywana jest w krótkim znieczuleniu ogólnym. Badanie przeprowadzane jest po zakończeniu miesiączki, a przed wystąpieniem owulacji.

Jakie-sa-wskazania-do-wykonania-histeroskopii-diagnostycznej

Jakie są wskazania do wykonania histeroskopii diagnostycznej?

Histeroskopia diagnostyczna jest badaniem endoskopowym. Wykorzystuje się urządzenia optyczne, które pozwalają dokładnie ocenić wnętrze jamy macicy i sprawdzić, czy nie ma tam zmian patologicznych. Wykonywana jest w przypadku diagnostyki niepłodności, zaburzeń cyklu miesiączkowego, jak również nawracających poronień.

Kiedy-stosuje-sie-histeroskopie-zabiegowa

Kiedy stosuje się histeroskopię zabiegową?

Histeroskopia zabiegowa pozwala na usunięcie nieprawidłowych zmian znajdujących się w jamie macicy. Może zostać przeprowadzona jako rozszerzenie histeroskopii diagnostycznej lub też jako odrębny zabieg.

Jesteśmy po to, by odpowiedzieć na Twoje pytania

Nie ma złych pytań, jesteśmy po to, by pomóc. Nasz specjalista chętnie z Tobą porozmawia, doradzi i wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące wizyt, badań, zabiegów, a także opowie o naszych metodach leczenia.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Z WYBRANEJ KLINIKI:

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Warszawa - Śródmieście
Phone icon +48 22 300 50 90