Korzystaj z wiedzy naszych specjalistów
Powrót do artykułów

Badanie nasienia - jak naprawdę wygląda?

W skrócie Nieinwazyjne badanie nasienia pozwala szybko sprawdzić płodność mężczyzny. Niezbędne do jego przeprowadzenia jest oddanie ejakulatu do analizy.

Oddanie nasienia w klinice

Mężczyzna po potwierdzeniu tożsamości w rejestracji kliniki otrzymuje sterylny pojemniczek na próbkę nasienia. Następnie kierowany jest do specjalnie przygotowanego, komfortowego pomieszczenia, w którym poprzez masturbację odda materiał do badania. W pokoju znajduje się telewizor z filmami dla mężczyzn oraz czasopisma erotyczne. Od wewnątrz drzwi można zamknąć na klucz. Laboratorium analityczne znajduje się tuż obok, aby nasienie mogło niezwłocznie zostać poddane analizie.

Oddanie próbki nasienia w domu

W wyjątkowych przypadkach próbkę nasienia można dowieźć do kliniki niepłodności z domu. Mężczyzna powinien wtedy zakupić w aptece sterylny pojemniczek - taki sam jak do badania moczu. Po oddaniu nasienia próbkę należy dostarczyć do laboratorium w ciągu 30 minut. W tym czasie bardzo ważne jest, aby materiał utrzymał temperaturę ciała, ponieważ nieodpowiednie przechowywanie pojemniczka z nasieniem może wpłynąć na wiarygodność wyniku.

Jesteśmy po to, by odpowiedzieć na Twoje pytania

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Z WYBRANEJ KLINIKI:

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Warszawa - Śródmieście
Phone icon +48 22 300 50 90

Wynik badania nasienia

Czas oczekiwania na wynik badania nasienia w klinice leczenie niepłodności Bocian wynosi około 3 godzin, od chwili przekazania materiału do laboratorium analitycznego.

Na badanie nasienia należy się uprzednio zapisać, aby próbka w odpowiednim czasie mogła zostać poddana analizie.


Ekspert Kliniki Bocian: mgr Agnieszka Kurzewska,
diagnosta laboratoryjny

Powiązane artykuły