Korzystaj z wiedzy naszych specjalistów
Powrót do artykułów

Jak wizualizacja wrzeciona kariokinetycznego pomaga w in vitro?

W skrócie Procedura wizualizacji wrzeciona kariokinetycznego (ang. Spindle View, SV) polega na obserwacji wrzeciona w świetle spolaryzowanym, w czasie rzeczywistym, podczas zabiegu in vitro wykonywanego metodą ICSI. Wykorzystywana jest w celu zwiększenia kontroli docytoplazmatycznej iniekcji plemników.

Korzyści płynące z wykonania SV

Wizualizacja wrzeciona kariokinetycznego pozwala na ułożenie komórki jajowej w odpowiedni sposób, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia jej struktury podczas zabiegu ICSI. Jednocześnie umożliwia ocenę stopnia dojrzałości oocytów. Ponadto, wstrzyknięcie plemnika w odpowiednim miejscu przekłada się na symetrię podziałów komórkowych, a co za tym idzie, na jakość zarodka.

Jesteśmy po to, by odpowiedzieć na Twoje pytania

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Z WYBRANEJ KLINIKI:

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Warszawa - Śródmieście
Phone icon +48 22 300 50 90


Cena procedury

Pacjenci podchodzący do in vitro mogą skorzystać z procedury wizualizacji wrzeciona kariokinetycznego w Klinikach Bocian w Białymstoku, Warszawie i Katowicach. Koszt zastosowania SV wynosi 300 zł.

Powiązane artykuły

Jak przebiega procedura in vitro?

Lekarz kwalifikuje pacjentów do leczenia za pomocą in vitro na podstawie historii medycznej obojga partnerów. Procedura zapłodnienia pozaustrojowego przebiega w kilku etapach. Rozpoczyna ją stymulacja hormonalna, następnie dochodzi do punkcji i procedur embriologicznych, zwieńczeniem całego procesu zapłodnienia in vitro jest transfer zarodka do jamy macicy.

EmbryoGlue® - większa szansa na udany transfer

EmbryoGlue® to specjalne medium wykorzystywane w procedurze in vitro. Jest stosowane podczas transferu zarodka do jamy macicy i ma za zadanie ułatwić mu zagnieżdżenie się w ścianie endometrium.