Dieta przyszłej mamy

Dieta przyszłej mamy

Jak powinna wyglądać dieta kobiet starających się o dziecko? Czy powinno stosować się suplementację? Na te i inne pytania odpowiada Elżbieta Potentas, dietetyk z Kliniki Bocian.

Biopsja jąder

Biopsja jądra

Czy to boli? To najczęstsze pytanie mężczyzn, którzy mają wykonać biopsję jądra. Odpowiada na nie dr Arkadiusz Adamczyk z Kliniki Bocian w Katowicach.

Posiew nasienia

Posiew nasienia

Dr Arkadiusz Adamczyk z Kliniki Bocian tłumaczy w jakim celu wykonuje się posiew nasienia i jak przebiega badanie.

Cukrzyca ciążowa

Cukrzyca ciążowa

Cukrzyca ciążowa najczęściej nie daje objawów, na czym polega i jak się ją leczy? - opowiada dr Bartosz Pietrzycki z Kliniki Bocian.

Nudności i wymioty w ciąży

Nudności i wymioty w ciąży

Dr Elwira Jasińska z Kliniki Bocian opowiada o tym jak radzić sobie z nudnościami i wymiotami w ciąży.

Dieta kobiet w ciąży

Dieta kobiet w ciąży

Jakie produkty żywnościowe sprzyjają kobiecie w ciąży? Ile powinna przytyć przyszła mama? O tym opowiada Elżbieta Potentas - dietetyk Kliniki Bocian.

Ciąża mnoga

Ciąża mnoga

Ciąża mnoga wymaga szczególnej uwagi i opieki nad kobietą i jej maleństwami - opowiada o tym dr Grzegorz Mrugacz z Kliniki Bocian.

Dieta przyszłego taty

Dieta przyszłego taty

Jakie produkty sprzyjające płodności warto włączyć do menu przyszłego taty? O tym opowiada Elżbieta Potentas - dietetyk Kliniki Bocian.

Niedrożność jajowodów

Niedrożność jajowodów

Za trudności z poczęciem dziecka często odpowiada niedrożność jajowodów. Na czym polega i jak się ją diagnozuje - tłumaczy dr Arkadiusz Adamczyk z Kliniki Bocian w Katowicach.

Monitoring owulacji

Monitoring owulacji

W jakich sytuacjach zalecany jest monitoring owulacji i na czym polega badanie – tłumaczy dr Arkadiusz Adamczyk z Kliniki Bocian w Katowicach

Niepłodność wtórna

Niepłodność wtórna

Niepłodność może również dotknąć pary, którym bez najmniejszego trudu urodziło się już dziecko. Czym jest niepłodność wtórna, jak się ją diagnozuje oraz leczy – wyjaśnia dr Grzegorz Mrugacz z Kliniki Bocian.

Anemia w ciąży

Niepłodność u kobiet

W życiu każdej kobiety niespodziewanie może pojawić się niepłodność. Dr Grzegorz Mrugacz z Kliniki Bocian tłumaczy, jak się ją diagnozuje oraz leczy.

Anemia w ciąży

Anemia w ciąży

Najczęstszą nieprawidłowością spotykaną w badaniach laboratoryjnych u przyszłych mam jest anemia. Jakie są przyczyny niedokrwistości – tłumaczy dr Elwira Jasińska z Kliniki Bocian.

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Niejednokrotnie to PCOS odpowiada za problemy z poczęciem dziecka. Dr Bartosz Pietrzycki z Kliniki Bocian wyjaśnia na czym polega to schorzenie i jak się je leczy.

pierwsza wizyta

Endometrioza

Wielu kobietom zmagającym się z niepłodnością to endometrioza utrudnia zajście w ciążę. Na czym polega ta choroba, jak się ją diagnozuje i leczy tłumaczy dr Bartosz Pietrzycki z Kliniki Bocian.

diagnostyka nieplodnosci

Jak przygotować się do transferu?

Jakich zaleceń powinny przestrzegać pacjentki przed zabiegiem? Ile trwa transfer? Czy potrzebne jest znieczulenie? Na te i inne pytania odpowiada embriolog z Kliniki Bocian.

rozwazenie inseminacji

Badanie nasienia

Podstawowym badaniem diagnozującym płodność mężczyzn jest badanie nasienia. O tym jak się do niego przygotować oraz jak przebiega opowiada Piotr Pietrewicz.

in vitro

Jak przygotować się do punkcji jajników?

Pacjentki podchodzące do punkcji jajników – pobrania komórek jajowych – powinny być odpowiednio przygotowane. Położna z Kliniki Bocian opowiada o zaleceniach w tym obszarze.